Sfeerbeeld
zoek op trefwoord
zoek op categorie
stel een vraag

Vraag en antwoord

 


Vraag:

Voor het overbrengen van een moment wordt een ligger/kolom-verbinding uitgevoerd met een kopplaat. Voor de toetsing van de verbinding willen we gebruikmaken van art. 6.2.7 van NEN-EN 1993-1-8. De toetsingsregels gaan echter uit van een ligger die tegen een kolom aansluit, terwijl wij de ligger op de kolom willen aansluiten. Mogen we dezelfde toetsingsregels in ons geval dan nog wel toepassen?
 


Antwoord:

De toetsingsprocedure van de ligger/kolom-verbinding gaat uit van een toetsing van alle relevante onderdelen van de verbinding volgens de ‘componentenmethode’. Het maakt daarbij niet uit hoe de ligger aansluit op de kolom. Bij de toetsing moet soms alleen het woord ‘kolom’ door ‘ligger’ worden vervangen en andersom. In feite geeft art. 6.2.7.2 alleen een aantal aanwijzingen die het toetsen eenvoudiger moet maken. 


Deze vraag is eerder verschenen in de rubriek Vraag & Antwoord in Bouwen met Staal 234 (augustus 2013).


Relevante normen:
Louis Braillelaan 80      2719 EK  Zoetermeer      Tel: +31(0)88 353 12 12      Contact      Colofon      Disclaimer      Sitemap
Bouwen met Staal  © 2017      Uitvoering: Bruikman Reclame  +  LinkmasterMonkey