Sfeerbeeld
zoek op trefwoord
zoek op categorie
stel een vraag

Vraag en antwoord

 


Vraag:

Ik heb een vraag over betongevulde kolommen. In een betongevulde buis worden gaten aangebracht om bij brand de drukopbouw in de kolom te voorkomen. Mogen deze gaten met kit opgevuld worden? 


Antwoord:

In NEN-EN 1994-1-2, art. 5.3.2 staat aangegeven dat in elke betongevulde buiskolom aan de boven- en onderzijde een gat moet zijn aangebracht met een diameter van minimaal 20 mm. Daarnaast mag de afstand tussen de gaten niet groter zijn dan 5 m. De gaten zijn bedoeld voor het reguleren van het vochttransport tijdens brand, zodanig dat zich geen druk in de kolom tijdens brand kon opbouwen. Door het dichtstoppen van de gaten kan zich weer druk opbouwen. De gaten mogen dus niet worden afgedicht. 


Deze vraag is eerder beantwoord door de Helpdesk van Bouwen met Staal (november 2009).


Relevante normen:
Louis Braillelaan 80      2719 EK  Zoetermeer      Tel: +31(0)88 353 12 12      Contact      Colofon      Disclaimer      Sitemap
Bouwen met Staal  © 2017      Uitvoering: Bruikman Reclame  +  LinkmasterMonkey