Sfeerbeeld
zoek op trefwoord
zoek op categorie
stel een vraag

Vraag en antwoord

 


Vraag:

Wordt bij boutverbindingen voorgeschreven dat bouten, moeren en ringen in één verbinding qua afmetingen en materiaaleigenschappen bij elkaar moeten horen en wordt voorgeschreven of ringen al-of-niet verplicht zijn?


Antwoord:

In de oude norm voor het vervaardigen van staalconstructies (NEN-ENV 1090-1) stonden in tabel 2 de toegestane boutcombinaties (bout+moer+ring) vermeld. De nieuwe norm NEN-EN 1090-2 verwijst hiervoor in art. 5.6.3 naar NEN-EN 15048-1.
Ringen in niet-voorgespannen boutverbindingen zijn bij normale gaten niet verplicht (art. 8.2.4, NEN-EN 1090-2) behoudens bij enkelsnedige verbindingen met één bout. Normale gaten zijn gaten met een gatspeling van 1 mm voor M12 en M14; 2 mm voor M16 t/m M24 en 3 mm voor M27 en groter. 


Deze vraag is eerder beantwoord door de Helpdesk van Bouwen met Staal (februari 2009).


Relevante normen:
Louis Braillelaan 80      2719 EK  Zoetermeer      Tel: +31(0)88 353 12 12      Contact      Colofon      Disclaimer      Sitemap
Bouwen met Staal  © 2017      Uitvoering: Bruikman Reclame  +  LinkmasterMonkey