Sfeerbeeld
zoek op trefwoord
zoek op categorie
stel een vraag

Vraag en antwoord

 


Vraag:

Wij zijn bezig met de dimensionering van de constructie van een bedrijfshal met een aangebouwd tweelaags kantoor. De hal heeft een lichte industriefunctie en valt in veiligheidsklasse 2. Het kantoorgedeelte valt in principe in veiligheidsklasse 3. Mag het kantoorgedeelte, omdat het onderdeel is van de bedrijfshal, nu ook worden ingedeeld in veiligheidsklasse 2?


Antwoord:

Nee, indien een bouwconstructie ten dienste staat van twee of meer gebruiksfuncties dan moet die combinatie van veiligheidsklasse en referentieperiode worden beschouwd die leidt tot de bouwkundig zwaarste oplossing (NEN 6702, art. 5.1.1). Indien beide gebruiksfuncties in onafhankelijke bouwconstructies ondergebracht worden, mag voor elke constructie de op de gebruiksfunctie afgestemde combinatie van veiligheidsklasse en referentieperiode gebruikt worden.


Deze vraag is eerder beantwoord door de Helpdesk van Bouwen met Staal (januari 2009).


Relevante normen:
Louis Braillelaan 80      2719 EK  Zoetermeer      Tel: +31(0)88 353 12 12      Contact      Colofon      Disclaimer      Sitemap
Bouwen met Staal  © 2017      Uitvoering: Bruikman Reclame  +  LinkmasterMonkey