Sfeerbeeld
zoek op trefwoord
zoek op categorie
stel een vraag

Vraag en antwoord

 


Vraag:

Wanneer een staalconstructie te groot wordt, is een dilatatie op zijn plaats. Bij welke afmetingen zijn dilataties eigenlijk nodig?


Antwoord:

Er bestaan in Nederland geen specifieke richtlijnen voor maximale constructie-afmetingen voor dilataties. De reden is dat dit onderdeel van een constructief ontwerp in principe wordt afgeschermd door de regelgeving op het gebied van de bruikbaarheidsgrenstoestand, zoals beschreven in NEN 6702, art. 10. Het type constructie en de aanvaardbaarheid van een bepaalde scheefstand bepalen verder de toelaatbare afmetingen van een gebouw met een staalconstructie. In een publicatie van het Engelse Steel Construction Institute uit 1991 is een deel gewijd aan de problematiek van dilataties. Hierin staat een tabel met aanbevelingen voor het ontwerpen van dilataties bij verschillende gebouwtypen met een stalen constructie. Deze tabel is hier vertaald weergegeven.


Deze vraag is eerder verschenen in de rubriek Vraag & Antwoord in Bouwen met Staal 140 (februari 1998).


Relevante normen:
Literatuur:
Louis Braillelaan 80      2719 EK  Zoetermeer      Tel: +31(0)88 353 12 12      Contact      Colofon      Disclaimer      Sitemap
Bouwen met Staal  © 2017      Uitvoering: Bruikman Reclame  +  LinkmasterMonkey