Sfeerbeeld
zoek op trefwoord
zoek op categorie
stel een vraag

Vraag en antwoord

 


Vraag:

Op een stalen ligger van S355 wordt een kopplaat gelast van S235. Moet voor de berekening van de sterkte van de las altijd de laagste staalsoort worden aangehouden?


Antwoord:

Art. 13.4.1.1.3 van NEN 6770 geeft aan dat voor de berekening van de sterkte van de las het zwakste te verbinden plaatdeel maatgevend is, in dit geval dus de kopplaat. Daarnaast vermeldt art. 7.2.2.2 dat onder andere de vloeigrens en de treksterkte van het lasmateriaal minstens even sterk moeten zijn als het moedermateriaal, in dit geval dus de ligger.


Deze vraag is eerder verschenen in de rubriek Vraag & Antwoord in Bouwen met Staal 191 (augustus 2006).


Relevante normen:
Louis Braillelaan 80      2719 EK  Zoetermeer      Tel: +31(0)88 353 12 12      Contact      Colofon      Disclaimer      Sitemap
Bouwen met Staal  © 2017      Uitvoering: Bruikman Reclame  +  LinkmasterMonkey